Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ilyenek voltak a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas alapképzések ponthatárai társadalomtudományi területen 2016-ban. Várhatóan idén is hasonlóan alakulnak a ponthatárok.
Három óra helyett hat hónapot és nemzetközi szakértők bevonását kérték az új felsőoktatási stratégia ellen tiltakozásokat szervező hallgatók és diákok – írta a hvg.hu.
A képzési szerkezet átalakításáról szóló tervezet ellen tüntetnek szerda délután a hallgatók a Szalay utcában, az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt.
Palkovics László azt állította, a társadalmi tanulmányok alapszak megszüntetését a Magyar Rektori Konferencia kifejezetten kérte. Mindezt Tausz Katalin, az ELTE Társadalomtudományi Karának dékánja határozottan cáfolta.
Valóban nem elég "specifikus és magas szintű" tudással rendelkeznek a műszaki menedzserek? A szabad bölcsészet diplomával rosszabbul lehet keresni, mint a történelem vagy a magyar szakkal? Megnéztük, milyen statisztikák alapján szüntetik meg a szakokat.
Pénteken jelentette be az Emmi, hogy felülvizsgálták a felsőoktatási rendszert és több képzést is megszüntetnének. Így a nemzetközi és társadalmi tanulmányi alapszakot is. Ez viszont ahhoz vezet, hogy többek között az ELTE Társadalomtudományi Kara elveszti bevételeinek több mint 60 százalékát, ez pedig a kar megszűnéséhez vezet.
Átgondolta a kormány a kommunikáció és a nemzetközi tanulmányok szak jövőjét. Ahogy Maruzsa Zoltán fogalmazott, az ésszerűsítésre és kompromisszumos megoldásokra törekedtek a felsőoktatás átalakítása során. A törlések mellett új formák megjelenése is várható.
Bemutatták a QS Quacquarelli Symonds 2011-es felsőoktatási rangsorát a legjobb szociológiai és politikatudományi képzésekről: Magyarországról egyedül a Közép-európai Egyetem (CEU) került fel a kétszázas listára.
Nemzetközi tanulmányok kihelyezett mesterszakot indít 2011 februárjában a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF).